Czerwone, zielone i żółte

W dniach 19 i 20 listopada  odbyły się wyjątkowe spektakle edukacyjne pt. „Czerwone, zielone i żółte”, skierowane do przedszkolaków oraz uczniów klas I-III szkół podstawowych z Miasta Koła. Musical nie tylko bawił, ale przede wszystkim uczył najmłodszych zasad bezpieczeństwa na drodze.

Spektakl przeniósł widzów do Egiptu, pozwalając poznać historię Karolinki, wyruszającej w swoją pierwszą podróż nową hulajnogą i spotykającej na swej drodze magiczne nimfy reprezentujące kolory sygnalizacji świetlnej i uczące zasad ruchu drogowego. Dzięki ich wskazówkom bohaterka i widzowie dowiedzieli się jak reagować na światła, jak bezpiecznie poruszać się na drodze i poznali rodzaje znaków drogowych.

Interaktywny spektakl pozwolił młodej widowni aktywnie uczestniczyć w quizie i zagadkach przygotowanych przez nimfy. Dzieci z entuzjazmem odpowiadały na pytania. Każde przedstawienie kończyło się gromkimi oklaskami, co pokazało, jak bardzo spektakl przypadł im do gustu.

W spektaklu wystąpili: Laura Bączkiewicz, Maja Bartczak, Justyna Gradomska, Agata Nawrocka, Alicja Zielińska i Igor Biniewicz – utalentowani wokaliści Studia Piosenki Estradowej HIT w Koninie.

Scenariusz i reżyseria: Rafał Supiński, słowa i muzyka: Rafał Supiński i Mariusz Urbaniak, choreografia: Oliwia Raszewska i Rafał Supiński.

Oświetlenie/nagłośnienie zapewnił: Roman Włodarczyk, wsparcie organizacyjne: Bożena Gronert-Ubych, a konsultacje merytoryczne przeprowadził asp. szt. Daniel Boła.

Projekt „Czerwone, zielone i żółte” został zrealizowany przez Fundację „Barwy Kultury” przy wsparciu Fundacji Inter Cars oraz Wielkiej Wyprawy Maluchów w ramach programu grantowego #Drogowskaz. Partnerami wydarzenia byli Miasto KołoMiejski Dom Kultury w Kole oraz Komenda Powiatowa Policji w Kole. Dzięki ich zaangażowaniu udało się zorganizować bezpłatne spektakle, które obejrzało około 900 dzieci z Koła.

„Zależało nam, aby dzieci nie tylko dobrze się bawiły, ale także wyniosły praktyczną wiedzę, która pomoże im zachować bezpieczeństwo na drodze. Współpraca z naszymi partnerami pozwoliła nam zrealizować ten cel i dostarczyć dzieciom niezapomnianych wrażeń” – powiedział Mariusz Urbaniak, producent spektaklu.

Dodatkowym elementem projektu było wręczenie dzieciom odblaskowych breloków, ufundowanych przez Gminę Miejską Koło. To praktyczny prezent, który nie tylko przypomina dzieciom o zasadach bezpieczeństwa, ale także zwiększa ich widoczność na drodze, szczególnie po zmroku.

Fundacja „Barwy Kultury” składa serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w projekt – od artystów, przez partnerów, aż po nauczycieli i opiekunów, którzy umożliwili dzieciom udział w tym wydarzeniu. Dzięki wspólnemu wysiłkowi projekt nie tylko spełnił swoje cele edukacyjne, ale także stał się inspiracją do dbania o bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Foto: Czarny Kot Studio

Relacja fotograficzna na:  https://www.facebook.com/share/p/NCFArBufqcceRiVZ/

Skip to content