Szczegóły poniżej.

Ładowanie Wydarzenia

Duch. Król-Avatar, czyli Słowacki w Metaversum

08 październik 2023

Zapraszamy Państwa na niezwykłą podróż przez wyobraźnię i refleksję, poprzez spektakl teatralny zatytułowany „Duch. Król-Avatar, czyli Słowacki w Metaversum”. To nowatorska produkcja, której źródłem inspiracji jest niedokończony poemat Juliusza Słowackiego – „Król-Duch”. Jednak tym razem postawiliśmy sobie za cel nie tylko przybliżenie tego dzieła, lecz także skonfrontowanie jego myśli z wyjątkowo współczesnym kontekstem przestrzeni wirtualnej.

W świecie, gdzie rzeczywistość spotyka się z wirtualnością, a granice między tymi dwoma wymiarami stają się coraz bardziej płynne, pojawia się pytanie o naszą tożsamość, naszą wolę i naszą odpowiedzialność. Spektakl „Duch. Król-Avatar, czyli Słowacki w Metaversum” przenosi nas do fascynującej rzeczywistości Metaversum – przestrzeni wirtualnej, gdzie każdy może stać się kimkolwiek pragnie. W tym miejscu spotykają się nasze marzenia, pragnienia i lęki, a także kwestie dotyczące tożsamości narodowej i osobistej.

Główny wątek spektaklu toczy się wokół postaci Ducha, który przyjmuje różne postaci i wciela się w różne role, aby kwestionować istniejące normy i wartości. W obliczu Metaversum, gdzie anonimowość i swoboda działania zdają się nieograniczone, nasz bohater stawia pytania o patriotyzm, władzę, religię i wolną wolę. Czy przestrzeń wirtualna może być miejscem, w którym możemy realizować nasze ideały narodowe i osobiste, czy też staje się ona polem do walki o dominację i manipulację?

Spektakl „Duch. Król-Avatar. Czyli Słowacki w Metaversum” to nie tylko wizualna uczta, lecz także intelektualna podróż. Poprzez unikalne połączenie klasycznego tekstu Słowackiego z nowoczesnymi narzędziami technologicznymi, przenosimy widzów w świat pełen kontrastów i pytań. Bóg dał nam wolną wolę, czy zostaliśmy pozbawieni jej przez wpływy społeczne? Jaki jest sens posiadania własnej tożsamości, gdy możemy stać się kimkolwiek w wirtualnym świecie?

Przygotujcie się na podróż przez czas i przestrzeń, gdzie literatura spotyka się z technologią, a przemyślenia Słowackiego odczytują się na nowo w kontekście współczesnej rzeczywistości wirtualnej. „Duch. Król-Avatar, czyli Słowacki w Metaversum” to spektakl, który skłania do refleksji, wywołuje emocje i pozostawia widza z pytaniami, które towarzyszą nam nie tylko w świecie rzeczywistym, ale także w przestrzeni wirtualnej, a granice pomiędzy tymi dwoma wymiarami zacierają się coraz bardziej….

Reżyseria: Mateusz Kowalski
Choreografia: Anatoliy Ivanov
Scenografia: Alicja Jurgielewicz Kowalska
Muzyka na żywo: Aram Sayegh, George Sayegh
Scenariusz: Andrzej Gliński

Obsada:

Duch – Adrianna Kazimierz
Kobieta – Natalia Dinges
Mężczyzna – Stefan Mazur

Spektakl powstał w ramach programu OFF Polska organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

                       8 października, godz.12.00 i 18.00 

Wstęp wolny ( wejściówki do odbioru w kasie kina od 5.09)

  • To wydarzenie minęło.

Szczegóły

Data:
8 października 2023
Godzina:
18:00 - 19:30
Kategoria Wydarzenie:
Jeżeli niniejsza impreza wymaga zakupu biletu, to przejdź do

STREFY BILETÓWSkip to content