Otworzyliśmy MAŁE KINO dla koneserów

Otworzyliśmy MAŁE KINO dla koneserów – miłośników różnych gatunków filmów, także tych, które często zaliczane są do „niszowych”. Pierwsza propozycja Małego Kina to „Kinowe wędrówki po regionie” i cykl filmów zrealizowanych przez Centrum Kultury i Sztuki w Koninie. Przybyłym widzom zaproponowaliśmy jeden z nich zatytułowany „Kujawskie sypanie piaskiem – zachowanie zwyczaju ludowego”.  Goszcząca na spotkaniu Elżbieta Barszcz – dyrektor Muzeum Okręgowego w Koninie, współtwórczyni filmów, podzieliła się wiedzą na temat tej etnograficznej produkcji, w ramach której nagrano dokumenty opowiadające o ginących tradycjach i zawodach z terenu Wielkopolski Wschodniej.

Uruchamianie nowych przestrzeni artystycznych w Miejskim Domu Kultury w Kole nie byłoby możliwe bez mecenasów kultury i darczyńców, którzy nieustannie nam pomagają. Spotkanie było okazją do złożenia podziękowań za wspieranie naszych inicjatyw. Dziękujemy jeszcze raz za zaszczycenie nas swoją obecnością i „ciągłą otwartość na lokalną kulturę” panom: Leszkowi Galembie (Poseł na Sejm RP), Robertowi Andre (Firma Andre Abrasive Articles) i Tomaszowi Proninowi (Geberit Produkcja – Zakład w Kole).

Osobom, które nie mogły skorzystać z zaproszenia i uczestniczyć w tym wydarzeniu, a które nas wspierają, również bardzo serdecznie dziękujemy.  Na pewno w niedalekiej przyszłości uda nam się osobiście przekazać słowa wdzięczności.

Otworzyliśmy MAŁE KINO dla koneserów -11.10.2022
Skip to content